aktualizováno: 10.12.2018 09:34:37 

Pionýrská skupina Kaznějov - letní tábor  "U SMRKU" Manětín

 

POŽÁR - POŽÁR- POŽÁR - POŽÁR - POŽÁR - POŽÁR - POŽÁR

  

16.7. 2001 ráno, 2 dny po ukončení našeho tábora, nás všechny šokovala zpráva o požáru naší základny, která sloužila svému účelu téměř 25 let. Všichni z nás, současných vedoucích, jsme zde prožili mnoho táborů jako děti, jezdili jsme sem dále i jako vedoucí, trávili zde spoustu víkendů. V roce 1999 jsme zvětšili kuchyň, položili novou střechu a zamýšleli další úpravy v rámci našich finančních i pracovních možností. Bohužel tohle vše (včetně vybavení) vzalo po půl hodinovém požáru v 5 hod. ráno za své. Nemá cenu popisovat stav našich duší, když jsme viděli tu spoušť, ale myslím, že hlavní pocit byl obrovské zoufalství a smutek.

V době požáru zde začínal pobyt kladenských táborníků, který zůstal neohrožen a s pomocí manětínských i kladenských firem se uskutečnil v plné míře. K vážným zraněním naštěstí nedošlo, pouze jeden vedoucí byl popálen na rukou.

Důvodem požáru je podle Policie ČR a podle závěrů vyšetřování Hasičského sboru nedbalost. Doufejme, že na tomto místě již k žádné nedbalosti nedojde!

 

 

 

 

 

 

TOPlist